IDEA

DRZEWO 2

 

                          Odra Guitars to seria profesjonalnych gitar, zbudowana wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą.  Nie kupicie takich w sklepie a wielu technicznych rozwiązań nie znajdziecie w gitarach produkowanych seryjnie.  Wyglądają świetnie, mają piękne brzmienie a ich imiona posiadają lokalny, odrzański rodowód.

Projektując Odra Guitars nawiązałem do tutejszych tradycji ale wykorzystałem kilka własnych przemyśleń, które zebrałem przez lata jako profesjonalny muzyk. Niegdyś Dolny Sląsk słynął z wielkich fabryk instrumentów – pianin i fortepianów w Legnicy oraz gitar w Lubinie. Rosnące w regionie gatunki drzew idealnie nadają się do ich budowy.

Zaprojektowałem trzy instrumenty o różnym charakterze i przeznaczeniu.  Pierwszy z nich to nisko i masywnie brzmiąca, koncertowa gitara Odra.  Drugi instrument to rezofoniczna gitara Karina. Trzeci,  mała pudełkowa gitarka Kania, zrobiona z drewnianego pudełka po cygarach.  Instrumenty wykonał Mirek Fejcho, właściciel pracowni lutniczej: Lootnick.com, który wniósł do tego projektu swoje wieloletnie doświadczenie. Przy tworzeniu odrzańskiej serii wykorzystaliśmy najlepsze XX -wieczne metody produkcji gitar elektrycznych.  Dziś na aukcjach, gitary z tamtych lat osiągają zawrotne ceny.

O ile gitary Odra i Karina to profesjonalne instrumenty dla muzyków, o tyle Kania jest dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Jest niewielka i można ją zabrać wszędzie, a zestaw niezbędnych piosenek opanować w trzy miesiące. Kania ma tylko 4 struny i specjalnie dobrany strój. Jest doskonałym instrumentem dla dzieci.

Realizując wizje Odra Guitars udowodniłem sobie, że można zrobić instrumenty światowej klasy, według własnego pomysłu, używając lokalnego drewna, budując tuż za miedzą.

Z odrzańskim pozdrowieniem

Michał Zygmunt

 

IMG_9251_Fotor

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: